top of page

ENLIGHT S.C. oferuje produkty wyselekcjonowanych przez nas firm, zajmujemy się ich sprzedażą detaliczną i hurtową, a ich produkty stanowią naszą Ofertę Sprzedaży.

Dostarczamy naszym Klientom w kraju najnowocześniejszy sprzęt oświetleniowy LED i akcesoria, które posiadają już ustaloną i doskonałą reputację - wyniesioną z praktycznego używania ich przez profesjonalistów na świecie.

ASTERA_Logo.png

ASTERA

(Niemcy - bateryjne lampy Led / akcesoria)

specjalista w dziedzinie sprzętu oświetleniowego Led, oprogramowania i jego produkcji. Od połowy 2000 roku Astera produkuje zasilane bateryjnie, bezprzewodowo sterowane światła LED. Przez lata firma stale dodawała funkcje i nowe technologie do swoich lamp. W 2007 roku Astera przeniosła swoją fabrykę z Niemiec do Chin w Shenzhen - światowego centrum technologii LED I gdzie jest prowadzona przez międzynarodowy zespół specjalistów.

W 2018 roku Astera zauważyła rosnące zapotrzebowanie ze strony branży medialnej na przenośne bateryjne oświetlenie, które można wykorzystać do kręcenia filmów, reklam, teledysków itp. I postanowiła zbudować produkt dedykowany dla tego rynku. Astera skontaktowała się z gafferami i operatorami i z ich pomocą opracowała nagradzaną Titan Tube.

Zrzut ekranu 2019-07-15 o 07.19.19.png

DOPCHOICE
(Niemcy - modyfikatory światła / kratownice / softboksy)
Siedziba firmy DOPChoice znajduje się w Monachium w Niemczech. Od czasu jej założenia w 2008 r. przez Stefana Karle, firma DOPchoice w nowy sposób podchodzi do akcesoriów do rafinacji światła dla najlepszych na świecie opraw oświetleniowych.

ExaluxLogo.png

EXALUX
(Francja - dimmery / sterowanie / lampy LED)

Exalux opracowuje rozwiązania sprzętowe i programowe, które zwiększą Twoją kreatywność. W EXALUX innowacyjność dominuje w strategii firmy, dzięki zdolności przewidywania trendów i ustanawiania powiązań między potrzebami a technologią. EXALUX specjalizuje się w projektowaniu wyróżniających się rozwiązań w technologii oświetlenia i sterowania oświetleniem dla przemysłu filmowego, TV i rozrywkowego.

FaderLux_Logo.png

FADERLUX
(Niemcy - Viewing Glass)
Siedziba firmy FaderLux znajduje się w Hamburgu w Niemczech. Michael Walsh (Gaffer z 20letnim doświadczeniem pracy z oświetleniem filmowym i Słońcem) skonstruował  FadeLux, które jest pierwszym "szkiełkiem" specjalnym i jedynym swego rodzaju na rynku filmowym dla profesjonalistów bo .... chroni oczy przed szkodliwymi promieniami UV !. FaderLux w dodatku jest precyzyjnie skalibrowane według skali filtrów ND gdzie można regulować ich gęstością i przyciemniać lub rozjaśniać obraz w zakresie 1,5-7 przysłon. Ułatwia ocenę stopnia kontrastu oświetlenia, nakierowanie lamp, ułatwia ocenę przemieszczania się chmur i Słońca.

FXLionlogo.png

FXlion

(ChRL - akumulatory / chargery / akcesoria)

FXLion Electronic Co., Ltd. z siedzibą w Pekinie jest producentem profesjonalnych akumulatorów litowo-jonowych i chargerów do

profesjonalnych kamer, lamp LED i monitorów używanych w przemyśle filmowym i telewizyjnym.

Założony w 1997 roku. Zespół operacyjny i zarządzający firmy ma obecnie ponad 20-letnie doświadczenie w produkcji baterii litowych dla przemysłu broadcastowego. Zespół badawczo-rozwojowy gwarantuje wysoką jakość i obsługę w całej linii produkcyjnej i z dumą zapewnia ścisłą kontrolę jakości swoich produktów z certyfikatami takimi jak ISO9001: 2015 oraz certyfikaty CE, TUV, KC, BIS.

Akumulatory i akcesoria FXlion są od lat liderem w ChRL na krajowym rynku o wysokiej reputacji wystawianej przez filmowców i ludzi obsługujących kamery. Ponadto filmowcy i asystenci kamer i asystenci DIT używają baterii i chargerów FXLion na rynkach Europy, USA i Azji z wielkim sukcesem.

Zrzut ekranu 2019-01-28 o 19.32.39.png

HONEYCRATES

(USA California - kratownice  / softboxy / akcesoria)

firma Honeycrates w Kalifornii, właścicielem jest Danny Boldroff, Local 80 Grip, postanowił  ulepszenia kontroli rozprzestrzeniania się i skupiania filmowego światła LED. Chociaż inne firmy produkują oświetleniowe kratownice "egg crates", on uważał, że większość z nich nie zachowuje swojego kształtu , co zmniejsza ich zdolność w równomierny kontrolowaniu

i skupianiu światła. Po wielu godzinach badań i rozwoju swojego projektu osiągnął doskonały produkt do kontrolowania i skupiania światła przy użyciu specjalnej  „tkaniny przyjaznej w podróży”. Unikalny kształt Honeycrates ™

i ich precyzyjna konstrukcja lepiej zachowują swój kształt przy minimalnym ugięciu. Produkty Honeycrates posiadają też unikalny system montażu tzw. „slip on”, który ułatwia i przyspiesza instalację w około ¼ czasu.

Firma Honeycrates produkuje pełen asortyment kratownic na Butterfly'ie , Ramy Oświetleniowe i na lampy LED, które są precyzyjnie dopasowane wymiarami i mogą być zakładane na lampy wiodących producentów jak: Arri Skypanels ™, Astera Tubes, Sourcemaker, LiteMats, Velvets i innych.

Zrzut ekranu 2019-05-16 o 08.00.03.png

HYDROFLEX

(USA California - obudowy podwodne / akcesoria)

Legendarna firma słynąca z produkcji obudów dla kamer filmowych i video i lamp używanych do zdjęć podwodnych podążając za technicznym trendem opracowała szereg obudów w tym dla lamp LED które moża używać bezpiecznie przez operatorów nurków na dużych głębokościach.

Lightstar Logo pantong123c.jpg

LIGHTSTAR

(CHRL - sprzęt oświetleniowy / systemy oświetlenia / akcesoria)

Lightstar Electronic Company Ltd., założona w kwietniu 2001 r.,ma siedzibę w Pekinie. Jest firmą z branży filmowej i telewizyjnej,  zajmuje się produkcją i sprzedażą sprzętu oświetleniowego. Zajmuje się badaniami i rozwojem aparatury oświetleniowej filmowej i telewizyjnej oraz wyposażaniem w specjalne systemy oświetleniowe m.in do crash testów i np. do wystaw samochodowych i systemy sterowania oświetleniem świetlnych reklam. Lightstar z powodzeniem opracował produkty takie jak: balasty elektroniczne od 200W do 24kW 1000Hz likwidujące problem migotania światła; seria PAR Daylight, seria single-ended HMI Fresnel, seria Tungsten o niskiej temperaturze barwowej, Airlite od 575W do 9000W, seria czaszy parasolowych B2PRO-LIGHTSTAR, seria regulowanych reflektorów punktowych LED, seria paneli LED, serie specjalne LED i inne akcesoria do sprzętu oświetlenia filmowego. Wszystkie produkty uzyskały certyfikat CE, który przeszedł przez standardy jakości UE .

Zobacz Produkty
Zrzut ekranu 2018-12-7 o 08.15.55.png

SPOTS UNLIMITED

(Belgia - bezprzewodowe sterowanie lampami LED)
Założona w 1999 roku firma Spots Unlimited rozpoczęła działalność jako grupa 4 gafferów.
Filozofia Spots Unlimited zawsze polegała na tworzeniu narzędzi, dzięki którym życie na planie filmowym staje się łatwiejsze i bardziej efektywne. Konsola Gaffers Control narodziła się z wielu czynników zmieniającego się przemysłu filmowego: małe ekipy muszą mieć możliwość korzystania z prostego sterowania; ewolucja opraw LED oferujących więcej opcji i to, że więcej departamentów w ekipie korzysta z sieci WiFi na planie spowodowały, oparcie bezprzewodowego sterowania Gaffers Control o niezawodny system LumenRadio™.
Pierwszą jednostkę Gaffers Control pokazał ludziom z branży Bert Reyskens

i po ich pozytywnych komentarzach Gaffers Control weszła do produkcji i jest teraz dostępna na całym świecie.

bottom of page